Gk Global

GK GLOBAL LOJISTIK

Denizyolu Taşımacılığı ile Güvenilir Taşıma

Kargo anlayış ve lojistik yönetim ilkeleri üzerine hareket edilmesi sonucunda denizyolu taşımacılığı konusunda transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamız sizlere hizmet sunar. Denizyolu taşımacılığının profesyonellik gerektirmesi dolayısıyla firmamız bünyesinde bulunan yılların tecrübesi ve alanında uzman personel ile hareket edilir. Bu doğrultuda deniz yolları üzerinden limanlar arası transfer işlemleri gerçekleştirilir. Ürünlerin nakledilmesi için istenilen yere istenilen zamanda gönderilmesi söz konusu olur. Sizler de firmamızı tercih ederek ürünlerin denizyolu ile nakledilmesini sağlayabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Denizyolu taşımacılığı deniz yolları üzerinden kargoların istenen tarihlerde gönderilmesini sağlar. Dünya genelinde yaklaşık olarak 4 bin 600 adet liman bulunması dolayısıyla limanlar üzerinden düzenli taşımacılık hizmetleri gerçekleştirilir. Bu doğrultuda lojistik hizmetleri verilir. Çeşitli yüklerin deniz yolları üzerinden taşınması mümkündür.

Bu doğrultuda ürünlerin en kısa süreler içerisinde deforme olmadan ve bozulmadan ulaştırılması sağlanır. Bu kapsamda firmamız denizyolu taşımacılığı konusunda öne çıkarak en iyi hizmeti almanızı sağlar. Farklı ülkelere uluslararası taşımacılık anlayışına hakim bir şekilde ürünlerin gönderilmesini mümkün kılar. Aynı zamanda ülke içerisinde de limanlar arası transferi gerçekleştirir.

Denizyolu Taşımacılığında Taşınan Yükler

Denizyolu taşımacılığında belirli paketler belirli sistemler doğrultusunda gönderilir. Belirli uygulamaların geçerli olması dolayısıyla taşınan yük çeşitleri epey fazladır. Bu doğrultuda denizyolu taşımacılığında yük çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Her türlü transit taşımalar
 • FCL ve LCL konteynırlar ile ihracat ve ithalat taşımaları
 • Özel konteynır taşımacılığı
 • Yurt içi dağıtım hizmetleri
 • Kapıdan kapıya lojistik taşımacılık
 • Genel kargo taşımacılığı
 • Endüstriyel madde taşımacılığı
 • Hammadde çimento, çelik gibi ürünlerin taşıması
 • Her türlü proje taşımacılığı
 • Hayvan dahil olmak üzere her türlü taşımacılık
 • Değerli cevherlerini taşınması

Artan ticaret hacmi ile deniz yolu üzerinden gün geçtikçe çok fazla ürünün taşınması mümkün hale gelecektir.

Denizyolu Taşımacılığı Çeşitleri

Denizyolu taşımacılığında öne çıkan firmamız sizlerin en iyi hizmeti alması adına taşıma süreçlerinde çeşitlenmeyi sağlar. Bu kapsamda denizyolu taşımacılığı çeşitleri tramp taşımacılık ve liner taşımacılık olarak eşitlenir. Bu kapsamda her türlü ürünün rahatlıkla taşınması mümkün hale gelir.

Tramp Taşımacılık

Tramp taşımacılık hizmeti ile nakledilecek olan yükün verilen tarihte ya da verilen saatte ulaştırılması söz konusu olmaz. Aynı zamanda gemiye birden fazla firmaya ait yük konulabilmesi mümkündür. Bu doğrultuda tramp taşımacılıkta amaçlanan geminin yük ile dolu olması ve tüm ürünlerin limana ulaştırılmasıdır. Bu kapsamda maden, kereste ve kömür gibi ürünler tramp taşımacılık ile taşınır.

Liner Taşımacılık

Liner taşımacılık kapsamında ise sizlere sunulan hizmetin önemi ortaya çıkar. Bu doğrultuda geminin ne zaman kalkacağı, hangi rotayı takip edeceği ya da limana ne zaman varacağı yükün sahibi olan firma tarafından belirlenebilir. Bu kapsamda liner taşımacılık mal ve yüke göre beşe ayrılır. Tanker taşımacılığı, konteynır taşımacılığı, dökme yük taşımacılığı, Ro-Ro taşımacılığı ve kombine taşımacılık gibi çeşitler ile tüm ürünlerin hızlı bir şekilde taşınması söz konusu olur.

Bu kapsamda gemilere kamyon gibi yükle dolu araçların yüklenmesi için Ro-Ro taşımacılığı tercih edilirken kuru yük ya da petrol taşımak için kombine taşımacılık tercih edilebilir. Bu doğrultuda firmamız sizlerin en iyi hizmeti alması adına en doğru çeşidin kullanılmasına özen gösterir.

Denizyolu Taşımacılığı Nasıl Gerçekleşir?

Denizyolu taşımacılığının gerçekleşmesi için göz önünde bulundurulması gereken belirli kriterler vardır. Ulusal ya da uluslararası sular fark etmeksizin kriterlere uyulması oldukça önemlidir. Taşımacılıkta malların ya da yüklerin en kısa sürede limana ulaştırılması oldukça önemlidir.

Aynı zamanda hem hava hem de karayolu taşımacılığına göre uygun maliyetleri bütün ürünlerin taşınması söz konusu olur. Uygun gemiler ile taşınması sonucunda güvenli olması avantajı elde edilir. Firmamız ile tüm süreçlerde periyodik kontrolleri tamamlanan gemilerin kullanılmasıyla alanında uzman personel kadrosu sonucunda hiçbir yükün zarar görmemesini garanti altına alır.

Denizyolu Taşımacılığının Avantajları

Denizyolu taşımacılığı oldukça avantajlıdır. Özellikle hava yolu taşımacılığı, demiryolu taşımacılığı gibi taşıma işlemlerine göre daha uygun olması sunulan avantajlardan bir tanesidir. Aynı zamanda kullanılan büyük yük gemileri sayesinde daha fazla malın daha uygun fiyata nakledilmesi sağlanır. Bu kapsamda denizyolu taşımacılığı yapmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Dünyanın her ülkesine ya da her kıtaya erişim Dünya genelinde bulunan limanlar ile mümkündür.
 • Diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha az maliyetli olması ile tercih edilir.
 • Denizyolu taşımacılığı sürecinde hiçbir malın kırılma ya da zarar görme ihtimali bulunmaz.
 • Büyük yük gemileri sayesinde binlerce kiloluk mal ve yükün tek seferde taşınması söz konusu olur.
 • Oldukça güvenilir olması açısından tercih edilir.

Firmamız tüm avantajları elde etmeniz adına her gün kendisini geliştirmeye devam ederek sizlere en iyi hizmetin verilmesini sağlar. Bu kapsamda binlerce tonluk yükün en uygun fiyatları ile hızlı bir şekilde taşınması sağlanır.

Denizyolu Taşımacılığının Önemi

Denizyolu taşımacılığı eski yıllardan beri kullanılıyor olması dolayısıyla tercih edilen yöntemlerden birisidir. Aynı zamanda yılların getirmiş olduğu tecrübeler sonucunda binlerce kilo ağırlığındaki mal ve yükler en kısa sürede diğer ülkelere ulaştırılabilir. Bu kapsamda dünya genelinde denizyolu taşımacılığı benimsenmiş ve güvenle kullanılmıştır. Ayrıca uluslararası sularda yapılabilmesi ve uygun fiyatlar ile taşınma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gibi avantajları ile oldukça önemlidir.

Bu noktada denizyolu taşımacılığının önemi ürünlerin en kısa sürede en uygun maliyetler ile en güvenilir şekilde diğer ülkelere transfer edilebilmesini sağlaması ile açıklanabilir. Firmamız yük taşıma konusunda pek çok farklı şirkete hizmet sunar. Bu doğrultuda mal büyükleri ne olursa olsun taşınması sağlanır.

Denizyolu Taşımacılığının Özellikleri

Denizyolu taşımacılığı diğer taşımacılık yöntemlerine göre oldukça caziptir. Bu kapsamda denizyolu taşımacılığının özellikleri öne çıkar. Tek bir gemide birkaç 100 tonluk malın taşınabiliyor olması dolayısıyla oldukça önemli taşıma yöntemlerinden birisidir. Aynı zamanda denizde hiçbir şey pratik olarak hiçbir gemi trafiğini durduramamaktadır. Bu gibi avantajlarının yanında deniz taşımacılığının oldukça yavaş olması söz konusudur. Çok daha uzun teslimat süreleri bulunur.

Ancak teslimat sürelerinin uzun olmasının yanında maliyetleri de oldukça düşüktür. Aynı zamanda dünyada taşınan malların neredeyse %90’ından fazlası uluslararası denizcilik sektörü tarafından taşınır. Bu doğrultuda ekonomik olması, yeterli olması, emniyetli ve çevre dostu olması gibi özellikleriyle tercih edilir. Firmamız bütün özellikler ve avantajlardan yararlanmanız adına en iyi hizmeti sunmak için hareket eder. Bu doğrultuda sizler de firmamızı tercih ederek tüm mal ve yüklerinizin çevre dostu bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığında Firmamız

Firmamız yıllardır sahip olduğu tecrübe ve güvenilir partnerleri aracılığı ile çeşitli ihracat ve ithalat taşımalarında en uygun denizyolu taşımacılığı seçeneğini sunar. Bu kapsamda tüm faaliyetler yasal bir şekilde gerçekleştirilir. Aynı zamanda denizde hiçbir ürünün kırılması, hırsızlık yapılması ya da hasar oluşması gibi riskleri bulunmaz.

Oldukça geniş yük gemilerimiz sayesinde birkaç 100 ton malın taşınması mümkündür. Uygun fiyatlar ile çok büyük kargoların taşınması sağlanır. Bu doğrultuda doğru nakliye kararı verirken sizler de firmamız tarafından sunulan denizyolu taşımacılığı hizmetlerinden yararlanabilir ve sunduğumuzu ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.