Gk Global

GK GLOBAL LOJISTIK

Havayolu Taşımacılığı ile Dünya Daha Da Küçülüyor

Taşımacılık ya da kargo anlayışının gün geçtikçe gelişen teknolojiler ile birlikte havayolu taşımacılığı haline dönüşmesi söz konusu olmuştur. Bu kapsamda firmamız bünyesinde bulunan klasik kargo anlayışının dışına çıkan uçaklar ile istenen noktalara kargoların ulaştırılmasını sağlayan hava yolu taşımacılığı konusunda sizlere başarılı bir hizmet sunar.

Bu kapsamda tüm kargolarınızın hızlı bir şekilde ulaştırılması söz konusu olur. Aynı zamanda istenilen noktaya istenilen ürünün gönderilmesi mümkündür. Bu kapsamda gelişen teknolojiye sahip firmamız ile havayolu taşımacılığını en üst noktaya çıkartıyoruz. Böylelikle sizler de avantajları için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Havayolu Taşımacılığı Nedir?

Havayolu taşımacılığı uçaklar ile kargoların istenilen noktalara ulaştırılmasını sağlar. Bu kapsamda bir ürün teslim edilir ve teslim edilen ürün verilen adrese en kısa zamanda bozulmadan, deforme meydana gelmeden ulaştırılır. Aslında kargo anlayışı ile benzer prensipler şeklinde hareket edilir.

Ancak teslimat sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanması hava taşımacılığı ile mümkündür. Bu doğrultuda firmamız hava taşımacılığı konusunda öne çıkarak en iyi hizmeti almanızı sağlar. Farklı ülkelere uluslararası taşımacılık anlayışına hakim bir şekilde kargoların gönderilmesi mümkündür. Aynı şekilde ülke içerisinde hızlı bir şekilde kargoların taşınması sağlanır.

Havayolu Taşımacılığında Yük Çeşitleri

Havayolu taşımacılığında her türlü mal ve her türlü ürünün taşınması mümkündür. Ancak bu noktada taşınan ürünlerin sıralanması gerekirse havayolu taşımacılığında taşınan yük çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Her türlü ithalat ve ihracat ürünleri
 • Konsolide kargo taşımacılığı
 • Hava yolu ile özel taşıma
 • İmal edilen oluşturulan her türlü ürün
 • Değerli emtia taşımacılığı
 • Değersiz evrak taşımacılığı
 • Her türlü proje taşımacılığı
 • Cenaze taşımacılığı
 • Transit yükleme sisteme taşımacılığı
 • Tehlikeli madde taşımacılığı
 • Değerli evrak taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığında Kullanılan Çeşitler

Hava yolu taşımacılığı ile kargoların hızlı bir şekilde gönderilmesi ya da kişilere hızlı bir şekilde gelmesi mümkündür. Kargoları almak ya da göndermek için çeşitli firmalar kullanılır. Bu konuda öne çıkan firmamız kargoları taşımak için uyulması gereken belirli kurallara uyar ve bu şekilde sizlerin güvenilir ve hızlı bir şekilde ekipmanlara ulaşması sağlanır. Kargoların taşınması sırasında havayolu firmaları ağlar, kapalı Igloolar, paletler, palet ağlar ve konteynır çeşitleri gibi ekipmanların kullanması gerekir.

Firmamızın bu tür ekipmanları kullanması sayesinde tüm işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Kargoların bu ekipmanların içerisine koyulması sonucunda güvenilir ve zarar görmeden taşınması mümkündür. Ancak firmamız içerisinde bulunan alanında uzman personeller ile kargolar yine de kontrol ederek herhangi bir sorun ile karşılaşılması engellenir. Bu kapsamda sizler de firmamıza tercih edebilirsiniz.

Havayolu Taşımacılığında Olması Gereken Belgeler

Hava yolu taşımacılığında olması gereken belli başlı belgeler bulunur. Bu kapsamda havayolu taşımacılığının yapılabilmesi ve izin alınması gereken yerlerden izin alınması için kullanılan belgeler vardır. Konşimento ithalatçı kişiler tarafından alınır ve bu belgeyle malların taşınması söz konusu olur. Ara konşimentolar ise gerçek ve yükleyici adına yapılan hava taşıma senedi olarak bilinir.

Kargo manifestosu ise havayolu taşımacılığı için kesinlikle kullanılması gereken belgelerden birisidir. Firmamız özellikle alınması gereken belgeleri alır bu kapsamda konşimento, kargo manifestosu gibi belgelerin yanında pek çok farklı belgenin hazırlanması ile tüm eşyalarınızın güvenli bir şekilde taşınması söz konusu olur.

Havayolu Kargo Taşımacılığı Özellikleri

Havayolu taşımacılığı konusunda firmamızın öne çıkmasını sağlayan şey gelişen teknolojiye uyumlu hareket etmesidir. Havayolu kargo taşımacılığı her geçen gün daha da ilerlemeye devam eder. Bu kapsamda firmamız gelişimleri sürdürür ve daha da sürdürmeye devam eder. Aynı zamanda diğer taşıma yöntemlerine göre daha sık kullanılır. Özellikle çok hızlı olması ve çok kısa sürede kargoların kullanıcılarına ulaşması dolayısıyla tercih edilir.

Ancak hızlı olması gibi avantajları dolayısıyla maliyet olarak daha yüksektir. Bu noktada havaalanlarında kullanılan teknolojik araçlar ve son derece büyük depolama alanları gibi avantajları ile fiyatların yüksek performansla karşılanması mümkündür. Firmamız havayolu kargo taşımacılığı konusunda öne çıkarak kullanılan araçları ve personeli ile sizlere kargo taşımacılığı konusunda yaşantınızı kolaylaştırmayı sağlar.

Bu kapsamda kullanılan araçların hepsi periyodik kontrollerden geçirilerek en yüksek verimi sağlayacak şekilde hareket edilir. Aynı zamanda her gün kendisini geliştirmeye devam eden firmamız ile pek çok farklı avantajdan yararlanmak mümkündür.

Havayolu Taşımacılığının Avantajları

Pek çok kişinin hayatında büyük bir bölümü kaplayan hava yolu taşımacılığı özellikle son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda sunduğu avantajlar dolayısıyla sıklıkla tercih edilir. Deniz ya da karayollarına göre daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde kargoların taşınması dolayısıyla tercih edilmektedir.

Özellikle yurtdışından gelen ya da yurtdışına giden kargolar için hızlı bir şekilde kullanıcının eline ulaşması ve daha konforlu olması dolayısıyla diğer taşınma yöntemlerine göre sıklıkla tercih edilir. Bu tür avantajları ile kullanıcıların hayatında önemli bir role sahiptir ve kullanıcıların hayatını oldukça kolaylaştırır. Firmamız sizlerin her zaman daha iyiye sahip olması açısından havayolu taşımacılığı konusunda kendisini her gün geliştirmeye devam eder. Bu doğrultuda sizlerin hayatını kolaylaştırmak adına çalışır.

Havayolu Taşımacılığının Önemi

Havayolu taşımacılığı tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan kargo taşıma yöntemlerinden birisidir. Özellikle ülkeler arası alışverişlerde kullanılması dolayısıyla öne çıkar. Ülkeler arası alışverişlerde kullanılmasının sebebi ise diğer taşıma yollarına göre daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde ulaşımı tamamlaması noktasındadır. Herkesin istediği ürünü hızlı ve güvenli bir şekilde almak istemesi dolayısıyla en iyi yol olarak hava yolu taşımacılığı tercih edilir.

Her ne kadar yüksek maliyetler ödeniyor olsa da konforlu ve hızlı bir şekilde kargolarım ulaştırılması dolayısıyla hava yolu taşımacılığı oldukça önemlidir. Özellikle havayolu taşımacılığının önemi yurt içindeki mesafe farkının ortadan kalkması ya da yurtdışına diğer lojistik yöntemlerine göre daha hızlı bir şekilde ürünlerin gelmesi ile anlaşılabilir.

Havayolu Yolcu Taşımacılığı

Hava yolunda kargo taşımacılığı kadar yolcu taşımacılığı da daha konforlu ve hızlı olması dolayısıyla tercih edilir. Özellikle yurtdışına yapılan yolculuklarda hızlı bir şekilde gitmek için kullanılan yöntemlerden birisidir. Maliyet olarak diğer taşımalara göre daha yüksek olsa da sunduğu avantajlar dolayısıyla tercih edilir.

Aynı zamanda son yıllarda uçakların yolcu kapasitesinde yaşanan artış dolayısıyla hava yolu yolcu taşımacılığı yöntemi oldukça önemli hale gelmiştir. Aynı zamanda hava yolu yolcu taşımacılığında hizmet hakkı, uçuşların iptali, uçuşların gecikmesi ve tazminat hakkı gibi çeşitli haklar bulunur. Bu kapsamda oldukça avantajlı olması ile tercih edilir.

Havayolu Taşımacılığında Firmamız

Hava yolu taşımacılığında firmamız mesafe sorun olmaksızın çok kısa sürede verimli taşıma olanağı sunar. Aynı zamanda karayolu taşımacılığından farklı olarak taşınan malların firmamız güvencesi altında taşınması mümkündür. Yurtdışına açılan kapınız olmamızın yanında yurt içinde de hızlı bir şekilde taşıma işlemlerinizi gerçekleştirmesini sağlıyoruz.

Aynı zamanda yüksek kalite standartlarında garantili bir şekilde hızlı çözümler sunuyoruz. Bu doğrultuda sizler de istediğiniz herhangi bir malzemenin istenen bir yerden alınmasına ya da bir noktaya götürülmesi istiyor iseniz firmamıza başvurabilir havayolu taşımacılığı konusunda sunduğunuz avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir