Gk Global

GK GLOBAL LOJISTIK

Karayolu Taşımacılığı İle Hızlı ve Güvenli Hizmet

Günümüzde karayolu taşımacılığı uygun maliyet ve hızlı sonuçlar nedeni ile sıklıkla tercih edilen nakliye türlerinin başında gelmektedir. Özellikle bu hizmeti seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Örneğin firmanın gerekli sertifikalarının bulunması ve tecrübeleri gibi detaylar hizmet taleplerinde öne çıkmaktadır.

Bu anlamda bizler sektörün öncü firmalarından olarak siz değerli müşterilerimize karayolu nakliye, taşıma ve kaliteli ulaştırma ile ilgili çözümleri kurumsal bir başlık altında sunuyoruz.

Bilindiği gibi oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bu taşımacılık türünde, pek çok rakip firma olsa da önemli olan, işini doğru, kaliteli ve hızlı şekilde gerçekleştirmektir. Bizler de bu anlamda kendimize güveniyor ve siz değerli müşterilerimizin taleplerini yerine getirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Genel anlamda karayolu taşımacılığı nedir?  Bu taşımacılık türü, taşımasının yapılacağı malların büyüklüğüne ve ağırlığına göre seçilen araçlar ile aktarma yapılmaksızın, malların bir bölgeden diğer bir bölgeye belirlenen zaman içerisinde ulaştırılması olarak tanımlanabilir.

Bu şekilde yapılan tanım doğrultusunda oldukça basit bir işlem gibi görünse de kullanılacak yollar, güzergâhlar, ürünlerin uygun araçlarda taşınması, gümrük işlemleri ve ambarlar bu işte öne çıkan ve dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır.

Karayolu Taşıma Hizmeti

Söz konusu taşımacılık türü 20.yy başlarından beri aktif olarak tercih edilmekte ve bu şekilde yönetmeliklere uygun şekilde malların taşınmasına olanak sağlanmaktadır.

Bu tanımdan yola çıkarak bizler her türlü sertifikalarını edinmiş ve olası mal durumlarına göre araç filoları bulunan, alanında uzman ve kurumsal çalışmaları ile ön plana çıkmış bir firmayız. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetler kapsamında ürünler garantili ve taşınma hasarları da bu garanti kapsamında sayılmaktadır.

Geçmiş ve Gelecekte Karayolu Taşıma

Dünya çapında ve ülkemizde de 20.yy civarlarında kullanımı oldukça yaygınlaşan karayolu taşımacılığı günümüzde alternatiflerin taşımacılıkların ortaya çıkması sonucu sekteye uğramış gibi görülse de durum bundan çok farklıdır.

Her zaman bu taşımacılık türü diğerlerine nazaran uygun fiyatlı ve güvenli olarak görülmektedir. Çünkü hava veya deniz taşımacılığı ile gerçekleştirilen nakliyat türlerinde meydana gelen bir kaza sonucu ürünler geri alınamaz derece zarar görecektir. Fakat kara yolunda bu durum biraz daha farklı seyretmektedir.

Geçmişte ilk taşımacılık türleri olarak ortaya çıkan bu yöntem, şimdi de kullanılmaya devam ediyor ve gelecekte de kullanımı sürecektir. Bu anlamda gelişen teknoloji ile de kendine değer katan bu yöntem her daim kullanılacaktır.

Bu sektöre olan inancımız doğrultusunda en güvenli ve uygun maliyetli taşımacılığı gerçekleştirmek için bizler de bu şekilde hizmet vermekteyiz. Uzman ekiplerimiz ile en kaliteli ve kurumsal taşıma işlemleriniz için bizlere ulaşabilir, ön görüşme sonrası hizmet taleplerinde bulunabilirsiniz.

 Karayolu Taşımacılığı Avantajları

Gelişen teknoloji ile karayolu üzerinden yapılan taşımalarda avantajlar artmış ve pek çok kişi tarafından hala sıklıkla tercih edilmektedir. Bu anlamda pek çok avantajının bulunduğu da söylenebilir çünkü öncelikle diğer taşımacılık türlerine göre çok daha uygun fiyatlarda işlem yapılmaktadır. Bunun dışında karayolu taşımacılığı avantajları şunlar olarak söylenebilir;

 • Kısa ve orta mesafeli taşımacılık işlemleri için oldukça hızlı bir yöntemdir.
 • Aktarma yapılmaksızın işlem sağlanabildiği için yüke uygun araç bulunması kolaydır.
 • Adresten alıp adrese teslim sağladığı için oldukça esnek bir taşıma yöntemi olarak görülmektedir.
 • Coğrafi koşullardan çok fazla etkilenmeden taşıma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.
 • Aracı ve aktarma durumları söz konusu olmadığı için, malların kaybolma ve kaçırılma tehlikeleri de yok denecek kadar az olmaktadır.
 • Çizilen rota yönleri çeşitlendirilerek birden fazla noktaya teslimat sağlanabilmektedir.
 • Sigorta ile malların hasarının önüne geçilebilmektedir.

Tüm bu avantajlar ile karayolu taşımacılığı, sektörde adından söz ettirmektedir. Bizler de bu anlamda sunduğumuz hizmetler ile kara yolu üzerinden yapılan taşımalarda adımızdan söz ettirmekteyiz. Sizler de güvenli ve kaliteli taşıma hizmetleri için bizleri tercih edebilirsiniz.

Neden Karayolu Üzerinden Taşıma Hizmeti Tercih Edilmeli?

Geçmişte ve şimdilerde uluslar arası düzeyde en çok tercih edilen taşımacılık türü karayolu üzerinden yapılan taşımacılıktır. Çünkü hava ve deniz yolu ile ulaşması imkânsız olan bazı bölgeler bulunmaktadır ki bu bölgeler çoğunlukta olarak nitelendirilebilir.

Bunun dışında uygun fiyat gibi pek çok avantajı bulunan kara yolu üzerinden yapılan taşımacılıkta, aktarma ve depolama gibi hizmetlere de ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu da maliyet azalmasının başlıca sebepleri arasında gösterilebilir. Aktarma olmadan gerçekleştirilen bu yöntem ile de daha hızlı ve zamanında gerçekleştirilecek nakliye işlemleri müşterilerin ilgisini çekmektedir.

Bir diğer neden olarak da belki de en önemli neden, müşterilerimiz hangi taşıma yöntemi kullanırlarsa kullansınlar, oraya ulaşım veya oradan teslimat noktasına ulaşımda mutlaka karayolu üzerinden bir nakliye işlemi talep edeceklerdir. Bu nedenle ister hava yolu ister de deniz yolu kullanılsın süreç içerisinde mutlaka karayolu taşımacılığına ihtiyaç duyulacaktır.

Güvenilir ve Kurumsal Hizmet

Öncelikle belirtilmelidir ki karayolu üzerinden gerçekleştirilen taşıma işlemlerinde hatalar çok sık yapılmamalıdır. Bu durum da güvenliği ve kurumsallığı beraberinde getirmektedir. Bizler hataya en az mahal verecek şekilde yürüttüğümüz bu hizmetimiz kapsamında, her zaman %100 müşteri memnuniyeti önceliğini hedeflemekteyiz.

Bu anlamda karayolları taşımacılığı yönetmeliğine uygun olarak araç filolarımızın donanımları, yetki belgelerimiz ve personel eğitimlerimiz bulunmaktadır. Bizler bu sektöre adım atarken her zaman müşterilerimizin maliyet kaybının önüne geçmek adına bir adım önde planlarımızı yürüttük.

Bu doğrultuda da sunduğumuz kurumsal çözümler ile taşımacılık sektöründe güvenilen ve en fazla hizmet talebi alan kurumsal yapıda bir taşıma firması olmaktan gurur duyuyoruz.

Karayolu Taşıma Hizmetinde Uzman Ekipler

Firmanın kurumsallığı ve hizmet politikası ile doğru orantılı olarak bünyesinde çalışan personel nitelikleri de değişkenlik göstermektedir. Bu kapsamda bizler sürekli hizmet içi eğitimler ile donanımını arttıran ve alanında uzman olarak çalışan personellerimiz ile taşımacılık işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Uzman ekipler ile bu yolda müşterilerimizin her daim desteğini ve memnuniyetini kazanmaktayız. Çünkü personellerimiz kurumsal bir çerçeve içerisinde kendilerini devamlı olarak yenileme özellikleri bulunan kişiler.

Bu anlamda gerek kayıt personelleri, gerek şoförlerimiz, gerek teslim personellerimiz ve ofis içi ve saha üzerinde çalışmalar gerçekleştiren personellerimiz ile tüm süreçlerde kurumsal, güvenilir, hızlı ve eksiksiz hizmet sunmaktayız. Sizler de bu anlamda kaliteli hizmetten yararlanmak için bizlere ulaşabilir ve hızlı bir şekilde ürünlerinizin gerekli yerlere ulaştırılması konusunda bizler ile çalışabilirsiniz.

Karayolu Taşıma Hizmetinde Yetki Belgelerimiz

Karayolu üzerinde kurumsal ve yetkili şekilde taşıma yapılmasına yardımcı olan yetki belgelerimiz mevcuttur. Zaten bir firma ile bu anlamda çalışma yapılacak ise mutlaka belgeler takip edilmeli ve gerekirse yetkililerden talep edilmelidir. Hiçbir şekilde söz konusu belgeler konusunda yeterliliği olmayan firmalar ile taşımacılık anlamında çalışılmamalıdır. Bu anlamda şirketimiz bünyesinde edindiğimiz;

 • Karayolu Taşıma Belgesi ( CMR )
 • Tır Karnesi
 • Nakliyeci Makbuzu
 • FİATA Teselüm Belgeleri
 • Paket Postası Makbuzu

Yetki belgelerimiz ile müşterilerimizin taleplerini güven ve kalite ile yerine getirmekteyiz. Tüm bu belgeler ile güvenilir, hızlı ve kurumsal karayolu taşımacılığı hizmetlerimizi sunmaktayız.