Gk Global

GK GLOBAL LOJISTIK

Taşımacılığın Temeli Konteyner Yüklemeleri

Gerek deniz taşımacılığı gerek kara yolu taşımacılığında konteyner yüklemeleri önemli bir yere sahiptir. Firmamız konteyner yüklemeleri konusundaki hassasiyeti ile ürünlerin maksimum güvenli ve kolay taşınmasına yardım eder.  Konteyner yüklemeleri taşımacılık sektöründe önemli bir paya sahiptir. Anlaşmaya bağlı olarak yapılan taşıma süreci için istenen ürünlerin büyük ebatlardaki konteynerlara taşınması işlemine konteyner yüklemeleri adını veririz. Yükleme işleminin her aşaması önemlidir ve incelik gerektirir. Yapılan anlaşma gereği konteyner yüklemelerin ve indirmenin süreçleri farklılaşabilir.  Bu süreçleri firmamız sizin yapacağınız ürünlerin yükleme çeşidine göre belirlemektedir.

Konteyner Taşıma İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve geleceğin getirdiği yenilik ve değişimlerle müşteri memnuniyeti bizim için ilk öncelik. Yükleme sürecinde ürünlere hasar vermeden haklarınızı koruyarak yükleme ve taşıma işlemini sorunsuz gerçekleştiriyoruz. İleri hedef olarak kendimizi hep geliştirmeye ve en iyisi olmaya adadık. Bu zamana kadar hep en iyisi olduk bundan sonra da olacağımızı biliyoruz. Müşterilerimiz bizim için her zaman önemli oldu.  Geçmişte de gelecekte de size en iyi hizmeti vermek için çalıştık.

Çabalarımız bu zamana kadar hep karşılığını sizden gelen güler yüz ve memnuniyet ile aldı. Bu gurur ile çalışmalarımıza aynı hızda ve özende devam ediyoruz. Vizyonumuzu her saniye her dakika genişleterek gelişen ve değişen bu dünyada teknolojiye ayak uydurmaya çalışarak, taşıma sürecinde teknolojiyi sürekli bünyemize katarak, işimizi daha da kolaylaştırıyoruz. Bu hedefler doğrultusunda bizden beklentinizi her daim arttırıyor sizi hiç mahcup etmiyoruz.

Konteyner Yük Alma Çeşitleri

 Birden fazla yükleme çeşitleri olup, firmamız ürünlerin türüne, çeşidine ve miktarına göre bu seçeneklerden birini seçer. Burada doğru seçimi yapmak, taşıması yapılacak ürünler için önemlidir. Ürünün zararsız ve güvenle taşınmasında ki en önemli etkendir. Bu nedenle firmamız size taşıma yöntemlerinde uygun olan yükleme çeşitlerini önerir ve buna yönlendirir.

  • Kutu Karton Yöntemini Tercih Etmek

Bu yöntem gerek firmamız gerek diğer rakip firmalar arasında en çok tercih edilen yöntemdir. Ürünlerinizin boyutuna göre seçilen kartonlar özenle kartona katılır. Eğer kırılma ve çizilme riski olan malzemeler için ekstra koruma sağlamak amacıyla strafor ya da balon kullanımı tercih edilebilir. Konteyner yük hesaplama yapıldıktan sonra, ürünler sandıklarla beraber alınır ve taşıma süreci başlar.

  • Paket Yöntemini Kullanmak

Bu yöntem de tıpkı kutu karton yönteminde olduğu gibi firmamız tarafından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Dış koruma olarak ağırlık bakımından minimum koruma amacıyla maksimumu almamızı sağlar. Kırılmaya müsait eşyalar için çok tercih etmesek de Farklı boyutta bulunan birçok taşıma malzemesi için uygundur.

  • Sandık Kullanarak Ürün Yükleme

Sandık kullanarak taşıma yöntemi genellikle yükte hafif pahada ağır malzemeler yani değerli ürünler için tercih edilir. Değerli eşya taşımalarında firmamız genellikle sandıklı taşıma yapılmasını önerir. Ürünün ekstra korumasını sağlar ve zarar görmesini engeller. Sandık taşıma yöntemi diğer taşıma yöntemlerine göre ücrette farklılık gösterir. Taşıma ücretleri genelde daha fazla olur. Bunun yanı sıra oldukça güvenli bir şekilde taşıma yapılır.

  • Varil Yükleme Yöntemini Kullanmak

Firmamız varil yükleme yöntemlerini sıvı maddeleri taşıma amaçlı kullanır. Variller gemilere dik bir şekilde oturtulur. Kapaklarının sıkı bir şekilde kapatılmasının ardından firmamız gerekli sıvıların akıp akmama testlerini uygular. Sıvı akışının olup olmadığını kontrol eder. Ürünlerin sıkı bir biçimde kapatıldığından emin olan firmamız taşıma amaçlı gemilere konteyner yüklemeleri yapar.

Firmamız Hangi Konteyner Taşıma Biçimini Kullanır?

Taşımada yükleme çeşitleri ikiye ayrılır. Bu çeşitlerin ilki LCL ikincisi ise FCL’dir.  Firmamız her iki yöntemi de kullanarak yükleme yapmaktadır. LCL parsiyel taşımacılık olarak da bilinir. Firmamız tarafında bu yöntem kullanıldığında konteynerlara tek tip değil aynı malzemeler konulur. Standart taşıma kapasitesi olan konteynarlar ürünleriniz tarafından tamamen doldurmadığında başka firmanın ürünleri ile aynı konteynerda taşınması işlemine LCL yöntemi adını verebiliriz. Firma olarak kullandığımız bu yöntem sizlere taşımayı daha uyguna taşınmayı sağlar.  Firmamız tarafından da tercih edilen FCL yöntemi ise konteyner kapasitesinin tamamen sizin ürününüz ile dolması demektir. Tır yükleme hesaplama yöntemi kullanıldıktan sonra hangi yöntemi kullanacağınız firmamız tarafından size bildirilir.  Seçilen yönteme uygun olarak yüklemeniz yapılır.  Yükleme türüne göre firmamız tarafından fiyat belirlenir.

Konteyner Yükleme Nasıl Yapılır?

Firmamız ile anlaşma yaptıktan sonra ürünlerin tür ve cinsine uygun olarak paketleme yöntemi seçilir. Ürünler zarar görmeyecek şekilde paketlenir. Paketleme aşaması bitince konteyner yükleme biçimi hesaplama ile kararlaştırılır. Taşınacak malzemeler konteyner hesaplama programı ile uzman elemanlarımız ürünlerinizi konteynerlara yüklerler. Bu aşamalar süresince süreç öncesinde ve sonrasında ürünlerin miktarı sayılarak kaybolma tehlikesinin önüne geçilir. Firmamızdan kaynaklı bir problem yaşanırsa maddi hasar firmamız tarafından karşılanır.

 Konteyner Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Fiyatlandırma için firmamızın iletişim numaralarına ulaşmanız gerekmektedir. Ürünlerin paketlenme yöntemi, yüklenme biçimi, hangi tür ürünlerin taşınacağı, taşıma işleminin nereden nereye yapılacağı fiyatlandırmayı etkiler. Bunun için fiyat bilgisi almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayarak ürünleriniz hakkında sorduğumuz soruları cevaplayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Fiyatlandırma değişkenlik gösterebilmektedir. Firmamız sizler için en uygun fiyatlandırma için maksimum çabayı harcamaktadır.

Konteyner Taşımaları Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Paketlemesi yapılacak ürün cinsine göre paketleme yöntemi seçilir. Yanlış yöntem seçimi ürüne zarar verebilir. Bu nedenle firmamız tarafından önerilen yöntem seçilmelidir. Yükleme yaparken firmamız ürünlerin konteynerlara sabitlemeye oldukça dikkat etmektedir. Ürünlerin cinsi kırılabilir olması gibi faktörler firmamızca tespit edilerek özenli bir şekilde yüklenir. Ürünler yerleştirilirken taşıma sırası listede belirlidir. Firma buna uygun yükleme yapar. Bu durum gümrükte gerek taşıma şirketinin gerek taşımayı yaptıran müşterinin işini oldukça kolaylaştırır.

 Simülatör olarak her firmada bulunan araç yükleme planı önceden yapılarak taşıma esnasında yaşanabilecek sorun minimuma indirilmelidir. Taşınacak mallar konteynerlara eşit bir şekilde bölünmelidir. Yüklenen mallar konteynerlara iyi bir şekilde sabitlenmelidir. Firmamız yükleme yaparken bütün güvenlik önemlerini ve resmi işlemleri dikkate almaktadır. Prosedürlere önem veren çalışanlarımız sizi mağdur etmeden bütün işlemleri sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir. Yüklemeler yapıldıktan sonra kapalar mühürlenir. Bu firmamızın ve ürünlerinizin korunması için önemlidir. Gerekli prosedürlere uymayan firmalara cezai işlem uygulanır. Bu yüzden firmamız hassasiyetle bütün adımları ince eleyip sık dokuyarak halleder.

Taşımada Konteynerın Avantajları Nelerdir?

Konteynerlar yük taşıyan her firmanın ilk tercihidir. Deniz ticareti ve demir yolu ticaretinde de ilk başvurulan yöntemdir. Rahat ve kolay yük indirme ve yükleme imkanı sağlayan bir yöntemdir. Farklı tür malların tek bir konteynerda taşınması hem siz müşterilere hem de firmamıza maddi avantaj sağlar. Konteynerların dış malzemesinin metal olması taşınan malların zarar görmesini büyük ölçüde engelleyerek güvenli taşıma imkanı sağlar. Konteynerların uzun ömürlü olması sürdürülebilirlik açısından da büyük önem arz eder. Özellikle yurt dışı yapılan taşımacılıkta en uygun yöntemi konteyner taşımacılık sağlar. Cebinizden az para çıkmasını sağlayarak maksimum verim alırsınız. Biz de firma olarak konteyner yüklemelerin sağladığı avantajlar nedeniyle bu yöntem ile taşıma yapmaktayız.